Народните представители отхвърлиха ветото на президента върху текстове в Закона за военното разузнаване. То беше подкрепено само от Реформаторския блок.
Държавният глава Росен Плевнелиев върна за ново обсъждане закона с мотива, че с него се ограничава кръгът от хора, които биха могли да заемат длъжността директор на Служба "Военна информация". С поправката на БСП, подкрепена и от ГЕРБ, директорът на военното разузнаване Йордан Бакалов на практика беше поставен в противоречие с изискванията на закона. Последва неговата оставка, която не беше приета от военния министър. Лично премиерът Бойко Борисов призова Плевнелиев да ревизира спорния законопроект. Днес обаче депутатите от ГЕРБ не подкрепиха ветото на президента. Ветото предизвика широки дебати. Ангел Найденов от БСП попита, цитира го БНР:
Струва ли си заложник на това назначение да бъде именно службата, дори на другия край на везната да стои сегашният ръководител на службата господин Йордан Бакалов.
Генерал Михо Михов от АБВ беше категоричен:
Този човек и разузнавателната общност не могат да се съвместяват и съизмерват.
Генерал Атанас Атанасов от РБ се изказа в подкрепа на върнатите текстове на президента:
Вие персонализирате този въпрос и се опитвате да го превръщате в чисто политически. Попитайте някой от колегите от ГЕРБ рекетирали ли сме ги кой да бъде назначен за шеф на тази служба.
Методи Андреев от ГЕРБ също беше с различно мнение от парламентарната си група и също защити ветото:
Вие забранявате практически даже на тези преподаватели, които обучават разузнавачите. Те не могат да станат никога ръководители на тази служба.
С отхвърленото вето по закона за военното разузнаване досегашният директор на службата цивилният Йордан Бакалов, назначен през месец май, ще трябва да напусне поста.