Британската икономика ще пострада от решението за напускане на EС въпреки признаците в икономическите данни, че отражението няма да е толкова сериозно, колкото предвиждат някои. Това заяви британският премиер Тереза Мей на път към Китай за участие в срещата на върха на Г-20, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Предстоят ни трудни времена, заяви Мей. Видяхме, че данните дават противоречиви сигнали за ситуацията в икономиката в настоящия момент. Смятам, че тя реагира по-добре, отколкото някои предсказваха след референдума, но аз ще бъда честна и няма да лъжа, че всичко върви добре, допълни тя.
Мей се придружава от шефа на Банк ъв Ингланд Марк Карни и от министъра на финансите Филип Хамънд, който се обяви за фискален стимул за опазване на растежа.
Попитана за мнението й за нуждата от "фискален рестарт" - термин, използван от Хамънд по време на негова визита в Китай през юли, Мей каза, че правителственият отговор още не е твърдо определен. "Ще обмислим въпроса в зависимост от данните през есента."
Очаква се Хамънд да разхлаби контрола на предшественика си Джордж Озбърн върху държавната кесия, посочва Ройтерс.