Национализация не е толкова страшна дума, във всички страни се прави. Страшното е това, което държавата се опита да направи в схемата с „Дунарит”. Това, което икономическият министър Караниколов прави, е брутален път и начин за изземане на частен актив. Това заяви в предаването „Просто Диков” журналистът Мирослав Иванов.
Всички от управителния съвет на „Дунарит” са с повдигнати обвинения, което пречи на предприятието да работи. Намесата на прокуратура промени картината на предприятието.
Ако офшорката "Виафот Лимитед” придобие вземане от „Дунарит”, държавата трябва да се поинтересува каква е тази фирма. Не знам да е правена проверка.
Държавата трябваше да отиде да преговаря с "Виафот Лимитед” да откупи „Дунарит”. Това не се направи заради активите на КТБ. Те ще отидат в една офшорка, която няма да разберем чии са нейните собственици.
Министерството на икономиката сега ще се чуди дали да вземе парите на „Дунарит”, с които погасява дълга си. В зависимост от действията на държавата ще разберем дали са били чисти намеренията й.
Ако държавата искаше да влезе в „Дунарит” да го оздравява, можеше да направи същото с БТК. Държавата през синдиците можеше да бъде собственик на 76% от БТК. Разделените честоти са част от националната сигурност, както военните заводи. Сега аз не знам кой е собственик на БТК. Едва ли някой знае.