В Русия господстват определени структури, които дори не могат да се нарекат силови, защото се занимават само с корупция, но пък показват удостоверения на специалните служби. Днес Службата за федерална безопасност / приемник на КГБ/ е най-корумпираната държавна организация, чиято задача е да се занимава със сделки.
Това каза пред Нова телевизия политологът Глеб Павловски, един от хората издигнали Владимир Путин до върховете на властта през 90-те години на миналия век, който бе наричан сив кардинал на Кремъл.
Те са потънали в правенето на търговия....", обясни експертът.
Той коментира и президентските избори и участието на Путин в тях: "Защо Путин има имиджа на силен президент в пресата? Булгаков съветваше: „Не четете официозните вестници. Там няма да намерите нищо вярно. Това сега е чиста пропаганда, дори в сравнение с пресата от съветско време“.
Владимир Путин ще получи не по малко от 70% на изборите за президент на Руската федерация. Може дори да стигнат до 80 %. Това не са избори, това е просто разширяване на президентския срок, мероприятие, което се провежда от кремълския апарат. Това е проявление на страха от реална конкуренция. Путин пропусна шанса да стане силен политик, като практически се остави в ръцете на апарата, който сам създаде. Не създаде държавна администрация, която да работи нормално. Така не се управлява нито една държава, дори и да е Лихтенщайн, смята Павловски.
В момента в който изберат негов приемник, ще предложат на Путин да освободим мястото, убеден е той. В главата на властта е само Алексей Навални и тя се бои от него, за това се създават фалшиви кандидатури. На Ксения Собчак ще й се наложи да излезе от ролята на марионетка на Кремъл... Никой от реалните опозиционери не участва в изборите. Вътре в Русия управлението е разрушено, категориеч е експертът.
Дали е допуснал фатална грешка преди 20 години, когато е открил Владимир Путин за политиката, Павловски не може да каже със сигурност."Може и да се каже, че актьорът толкова се е слял с ролята си, че не иска да излезе от нея.",смята Павловски.