НОВИНИ

Лалова ще бяга във финала на Диамантената лига

0 3461 23.08.2018
Ивет Лалова БГНЕС

Ивет Лалова ще участва в единия финален турнир на Диамантената лига. Спринтьорката ще бъде в стартовия лист на 200 метра в Брюксел (Белгия) на 31 август.

Тя има два старта на 200 метра във веригата през сезон 2018. Завърши на първо място в Стокхолм и на второ в Рим.

Точките от двете състезания й отредиха 11-о място в диамантеното подреждане, а според регламента първите осем спринтьорки участват на финала. Три от атлетките, намиращи се преди нея в класирането, отказали да стартират в Брюксел, пише "БГ атлетик".

В другия финален турнир – на 30 август в Цюрих, ще участват Мирела Демирева и Габриела Петрова. Демирева е втора във временното класиране в скока на височина, а Петрова е осма в тройния скок.