КПКОМПИ се превърна в структура за тормоз на бизнеса. Настроението на малкия и среден бизнес срещу властта е унищожително. Как е възможно с държавна заплата да имаш големи имоти?! Отговорът е като се отива в ресторанта и се казва: „Дай еди колко си пари”. Това заяви в предаването „Лице в лице” Радан Кънев.
Нямам нищо придобито след 2007 г. Имам половин апартамент, наследство от баща ми и апартамент, купен с жена ми, който изплащам. Той е купен на реална цена и вече 12 г. го изплащам. Излязохме с Христо Иванов и други като нас от политиката, малко по-бедни, отколкото влязохме.
Важният въпрос днес е не е на каква цена Пламен Георгиев си е купил апартамент. Въпросът е, че е трябвало да бъде проверен преди да бъде избран за шеф на КПКОНПИ.
„Целият закон за КПКОНПИ е упражнение по излишна бюрокрация. Трябва да има закон, но да създаваме допълнителни бюрократични структури, които да вършат работата на НАП и прокуратурата, е излишно. Дали доходите отговарят на имуществото е работа на НАП и там работят истинските професионалисти. Дали има извършено корупционно престъпление е работа на прокуратурата. КПКОНПИ се превърна в една структура за тормоз на бизнеса - за съжаление поредната”, смята Радан Кънев.
Радан Кънев коментира и кандидат-купувача на ЧЕЗ „Еврохолд”: „Говори се, че ВТБ ще финансира дружеството. Тази информация трябва да се провери от службите. Банката е замесена в три грандиозни скандала – за КТБ, БТК и „Булгартабак”. Ако искаме тока на половин България да бъде под контрола на чужди служби, тогава да се финансира от ВТБ.
„Еврохолд” няма опит. Цялата държава скочи срещу Гинка Върбакова, която има общо с енергетиката, а срещу „Еврохолд” се мълчи", каза още Радан Кънев.