Парламентът отхвърли ветото на президента Румен Радев върху Закона за военното разузнаване. 134 депутати отхвърлиха ветото, 57 бяха ”за”, а шестима се въздържаха.
През август държавният глава върна закона заради предвидената възможност цивилно лице да може да оглавява служба "Военна информация" като алтернатива на досегашното изрично изискване да е военнослужещ. Според президента, ръководителят на службата трябва да притежава необходимата експертиза, която се изразява в специфични познания и професионален опит.
По време на обсъжданията от „БСП за България“ заявиха, че са притеснени, че промяната се прави заради определено лице и реално опасността службата "Военна информация" да бъде овладяна политически.
Депутатът Николай Цонков заяви: "Ако бъде назначено цивилно лице, това означава, че той преди това може да е бил член на някаква партия, например. Тогава спазваме ли този принцип на политически неутралитет? Има една друга идея - тази система да бъде овладяна, тя да бъде част от концентрацията на контрол върху службите за сигурност".
Веселин Марешки от партия ВОЛЯ не е убеден в притесненията на социалистите: "Аргументът, че ако някой е симпатизант на някоя партия или е партиен член и тогава вече неговите качества нямат никакво значение, тоест той е по добър от някой друг по-некадърен, но със звание, който не е цивилен и ние трябва да изберем този, който е със звание, вместо професионалист, но с някакви пристрастия, според мен издиша. Ако някой иска да овладее някаква служба мисля, че не е толкова трудно да намери кандидат с пагон".
Милен Михов коментира подобно изказване:. "Източните народи, китайците, отдавна са намерили отговор на този въпрос: „Не е важно какъв цвят е котката, важното е да лови мишки".