НОВИНИ

Българката Патрицие Найманова спечели европейски шампионат по шахмат за ученици

3 4536 22.10.2019
Младата шахматна европейска кралица Патрицие Найманова plevenzapleven.bg

Поредна купа попълва колекцията на талантливата шахматистка от Червен бряг Патрицие Найманова, съобщава plevenzapleven, цитиран от ”Дарикнюз”.

На състоялия се от 11 до 19 октомври в Черна гора турнир за Европейската ученическа купа по шахмат за юноши и девойки до 15-годишна възраст състезателката на шахматен клуб „Михаил Тал“ категорично е спечелила шампионската титла.

За седем дни Патрицие е изиграла 31 партии във всички контроли, като е победила в 26. Така тя се окичва със званието "Европейски ученически шампион по шахмат" и печели квота за участие в състезанието на о. Крит през 2020 г.

Близките на Патрицие благодарят на всички, които я подкрепят финансово и морално и пожелават здраве, нови победи и нестихващ устрем на младата шампионка.