И по време на миналата предизборна кампания, и в рамките на настоящата проблемите пред обществото, адресирани от политиците, са едни и същи. Сега обаче контекстът е различен. Не знам доколко политиците си дават сметка за това, че който и да се яви да управлява от тук насетне ще управлява много кризи. Струва ми се, че наблюдаваме същото както и при първите избори за тази година - искреното желание да влезеш в парламента, но да не управляваш. Партиите трябва да покажат как говорят помежду си.
Това заяви пред Българското национално радио медийният експерт и преподавател в Софийския университет "Св. Климент Охридски" доц. Жана Попова.
"И сега има партии, които се явяват, за да си вземат субсидията и им трябва много малък процент избирателна воля. И другите, които все пак искат да постигнат по-добри резултати", коментира още доц. Попова.
"Има политически сили у нас, които са свързани с идеологически конструкции. И те трябва по някакъв начин да запазят тази идеологическа поляризация за твърдия електорат. В същото време са в ситуация, в която трябва да работят с другите, ако искаме да се справим с проблемите. Затова смятам, че в момента партиите по-скоро подценяват избирателите като не използват ресурса на медиите", допълни още медийният експерт.
По думите й кой ще излезе да гласува за трети път на избори, дали младите ще гласуват, трудно е да се прогнозира.
"Редно е и извънпарламентарните партии да могат да участват в дебат с утвърдените партии, макар че последните пък не желаят да участват с тях в такава предизборна дискусия", смята преподавателят.