Министър-председателят и министрите трябва да ползват цялата оперативна информация на службите, а не медийни публикации. Има ДАНС, МВР, КПКОНПИ. Би трябвало тази инфрмация да е подготвена и после да има разслeдвания и обвинения. Това заяви ген. Румен Миланов, коментирайки актуалната обстановка с предоставяне от премиера Петков на списък с олигарси и привикването му в прокуратурата.
Министър-председателят трябва да се отнесе към службите. Емоция ли бе това? Тук не е до провокация. Службите му са подчинени, трябва да изисква от тях, категоричен бe Миланов в "Честно казано с Люба Кулезич" по Евроком
Нямаме нужда от подмяна, а от промяна. Трябва да спазваме демократичните принципи, но не като клише, защото този подход може да стане деградивен. Държавата не искаше да се справи с мутрите. Строителите на държавата, но и не малка част, не желаеха да се постигне този резултат. Баналният изказ е да видим резултатите, но те са притиснати от времето и може да направят грешка. Защо министър-председателят казва, че те са 20 човека, които ги знаем, защото той сам влиза в капан. Има начин да излезе от него с медийни публикации, но той е министър-председателят, а къде са службите да го подкрепят с тази информация, каза още той.
Има институционален феодализъм - тази информация е на това ведомство, тази на онова. Този феодализъм обслужва само това ведомство и трудно. Тя трябва да се комплектова и се ползва екипно, посочи той.
Едно време аналитична част бе БОРКОР, а разледваща МВР, ДАНС. При разделяне на КПКОНПИ откъде ще се намерят хора да свършат тази работа? Защо трябва да създаваме нов инструментариум?
Трябва да минимизираме бухалковата дейност. Въпросът е на справедливост и доброта, иначе е диктатура, обясни той.
Държавата не искаше да се прави с мутрите. Една част от строителите на държавата не искаха да се постигне този резултат, посочи той.
Бившият шеф на БОРКОР, жандармерията и ГДБОП призна, че никой от новите управляващи не го е канил за съветник.