Прекъснати десетилетни навици „да се снишим“. Намери ли България позицията си на фона на ужаса в Украйна? В студиото влиза вицепремиерът и министър на регионалното развитие и благоустройството Гроздан Караджов. Каква е тайната на здравата коалиционна спойка в партии, които гледат на Кремъл с различни очила? И още: тукашните аспекти за сигурността: ще засенчи ли войната нерешените корупционни скандали в инфраструктурните проекти и истината за собствениците на ТОЛ системата.
Времена съдбовни и свят, променящ се на кръгъл час. Как се усмирява едновластен кагебеец, сложил пръст върху спусъка с ядрени оръжия? Говори дипломатът от кариерата и бивш посланик на България в САЩ Лъчезар Петков. Кои са полезните ходове между пиковете на напрежение и тишината, за да напишем някога в учебниците, че „оттук минава обратният път към нормалността“?
„А най-добре да дойдат крановете“. Настъпи ли момент за акция последна, а не поредна, по преместването на Паметника на съветската армия, изместен в градския фолклор като „Монумент на окупационната Червена армия“. Гостува кметът на район „Средец“ в столицата Трайчо Трайков, който е решил да доведе докрай започнатото от столичните общинари преди 30 год.
Пред правотата на третата инстанция. Необясними отводи на съдии и силен „мирис“ на прокурорски натиск преди заседанието на ВКС по делото срещу Десислава Иванчева и Биляна Петрова. Бившите кметици на район „Младост“ в София алармират, че е активиран прокурорски апарат, в опит да ги „сготви“ окончателно, за да ги поднесе на Гешев на тепсия.
И накрая: за войната, която може да се води от всеки екран на електронно устройство. Защо бяха блокирани 45 хиляди IP адреса заедно с началото на руското нахлуване в Украйна? Може ли компютърът или телефонът ни да са част от кибератака, без дори да подозираме? Интервю на журналиста Катя Илиева с Владимир Димитров - директор на „Киберсигурност“ в ГДБОП.