Какво прави съпругът на Севделина Арнаудова, позната и като Pi ar Sevi Boiko в ръководството на „Булгартрансгаз“? Ако този човек има необходимото образование, ако е много добър специалист и експерт, независимо че е съпруг на Pi ar Sevi, трябва да остане в „Булгартрансгаз“. Аз лично обаче много се съмнявам в неговата компетенция и в това заслужава ли да взима заплата от 11 000 лева.
Това каза пред fakti.bg Методи Андреев, преподавател, бивш народен представител и председател на Комисията по досиетата.
Според него през първите 100 дни от управлението си правителството е трябвало да прегледа различните регулатори.
„Например Комисията за защита на конкуренцията. Настоящият състав на КЗК съществува от времето на Бойко Борисов. През годините Комисията се правеше на ощипана и не забелязваше монополите, които олигарсите на ГЕРБ създаваха в различни сфери на българската икономика. Тази КЗК остава същата. Наивно е да разчиташ тя да бори монополите и да се бори със спекулата. Няма как, тези хора са зависими. Правителството закъсня със смяната на съставите на регулаторите. Насилиха се да сменят Комисията за енергийно и водно регулиране и нападнаха, според мен необосновано, бившия председател на КЕВР, но пък оставиха състава на Комисията за защита на конкуренцията, Комисията за защита на потребителите и куп други такива комисии, чиито настоящи състави са назначени по времето на ГЕРБ. Например Комисията за финансов надзор – там има откровени гербаджийски калинки, които продължават да защитават изцяло безобразията, вършени по времето на Борисов. Смяната на тези регулатори е възможна и е нещо, с което правителството закъсня. Обстановката е необичайна и сложна. Трябва да може да се разчита на наличието на обективни и независими регулатори. В момента те нито са обективни, нито са независими“, обясни Андреев.
Той е на мнение, че воденето на битка с главния прокурор Иван Гешев не пречи в същото време на важни позиции в регулаторите да бъдат назначени честни и кадърни хора.
„И то назначени бързо, за да може правителството да разчита на регулаторите. В противен случай регулаторите ще правят същото, което правеха и по времето на Борисов, защото са зависими. Ето затова не мога да дам положителна оценка на първите сто дни на правителството. Желание има, но компетентност няма, действия няма. С голо желание нищо не става“, завърши Методи Андреев.