Той е категоричен, че страната се нуждае от силно и предвидимо управление, ”не от нещо, което ще зависи от един или два гласа”. Това каза пред БНР проф. Даниел Вълчев, декан на юридическия факултет в СУ ”Св. Климент Охридски”, бивш вицепремиер и министър на образованието.
"През последните месеци управлението имаше три гряха. И без това съществуващото разделение в обществото беше допълнително напрегнато, и то изкуствено. Нацията се нуждае от сплотяване, а не от изкуствено разделяне. Все още не си даваме сметка какво ни очаква през есента. Вторият грях е, че допуснахме водевилност, инфантилност в проявите на хора от Министерски съвет. През тези месеци има и едно огромно харчене без особен икономически и социален смисъл".
"По-добрият вариант е да има парламентарно отговорно правителство. Но въпросът е с цената на какво се постига. Ако е с легитимност, предвидимост, отговорност, сила, то е по-добро. Но в същото време не трябва да се плашим от избори".
И подчерта, че България трябва да има самочувствието да поставя своите национални интереси в контекста на общата политика на Европейския съюз.