НОВИНИ

Боряна Калейн със злато на обръч на Световните игри в САЩ

0 2993 13.07.2022

Златен медал на обръч спечели състезателката ни по художествена гимнастика Боряна Калейн. Тя се състезава на Световните игри в САЩ.

За изпълнението си на обръч Калейн получи 34.400 точки, с което грабна златния медал. След нея се нареди София Рафаели от Италия с 34.350 точки, а бронзът е за Фани Пигницки (Унгария) с 33.650 точки, предават от БГНЕС.

Във финала на топка Боряна завърши пета, допускайки грешки при изпълнението си във финала. Тя получи оцентка от 31.150 точки. Златото отиде при Дария Атаманов от Израел с 34.900 точки.

Втората ни представителка в САЩ Ева Брезалиева остана извън финалите на тези два уреда.

Състезанието продължава тази вечер с квалификациите и финалите на лента и бухалки. Според правилата на Световните игри не се играе многобой. В турнира по художествена гимнастика се раздават медали само на финалите на четирите уреда – дисциплините, които не влизат в програмата на олимпийските игри.