НОВИНИ

Коста Рика изненада самураите и успокои Германия

0 3209 27.11.2022

Изненадваща победа на Коста Рика над Япония успокои Германия и завърза група “Е” на Мондиал 2022 г. Резултатът е облекчение за маншафта, чието бъдеше на Световното първенство бе неясно заради шокиращата победа на Япония преди дни с 2:1.

1:0 завърши мача между Коста Рика и Япония. Костариканците отбелязаха победния си гол във второто полувреме, а на самураите не им достигна продължението от шест минути, за да изравнят.

Ако днес японците бяха постигнали втори пореден успех, това щеше да означава, че Бундестимът задължително трябва да победи Испания по-късно тази вечер, за да запази шансове за класиране на осминафиналите. Така обаче интригата довечера става по-малка, след като шансовете за маншафта стават по-големи.