Потребителка в социалните мрежи сигнализира за пореден случай на агресия над жени. Жаклин Йончева сподели своя снимка с посинено око и такава на съпруга си, като твърди, че е жестоко пребита и малтретирана в продължение на 3 дни около Нова година.
По думите ѝ, мъжът до нея, от който има 2-годишно дете я е заключил в апартамент, пребил я е жестоко и се е гаврил с нея, въпреки че от 5 години живеят заедно.
Ето и целият пост на Жаклин от фейсбук:
„С цел да засрамя себе си и семейството си, искам хората да разберат какви мъже има! Този човек е мъжът ми, живеем от 5 години заедно и имаме дете на 2г.
През тези години търпях какво ли не – обиди, побоища ,гонения по нощите и то без никаква причина. Навръх Нова Година беше върхът на черешката, въпросният господин ме заключи в тях , държа ме до 2-ри януари, като ми беше прибрал и телефона. През тези 3 дни изпитах пълен ад!
Системен побой, безброй обиди, заплахи, искаше да ме обезобрази с макетно ножче, вратът се опита да ми счупи и какво ли още не. Не го пожелавам и на най-големия си враг!
Мили дами, избирайте внимателно мъжете, с които ще живеете, защото винаги началото е хубаво,след това разбираш, когато вече всичко се е задълбочило що за човек си избрал!
Не пожелавам на никоя жена (момиче) да изпита това чувство на страх, което аз изпитах!
Не правете деца, без да сте сигурни в човека до себе си,защото после те страдат! Скъпи мъже,и към вас се обръщам! Бъдете грижовни и ценете това което имате,не посягайте на по-слаби от вас, бъдете мъже с главно „М“.”
Припомняме, че според последните оценки на неправителствени организации всяка трета жена в България е преживяла домашно насилие. По неофициални данни през 2022 г. в България най-малко 22 жени са убити от мъже, а в повечето случаи са заподозрени техни близки.
България е една от шестте държави членки на ЕС, които не са ратифицирали Конвенцията на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие, по-известна като Истанбулската конвенция.
Срещу нея имаше съпротива от националистически партии, а Конституционният съд реши, че тя противоречи на основния закон.
Тя беше първият документ, който съдържаше цялостен поглед върху проблема и задължаваше държавите да въведат промени в пакет от закони, а не само да изменят един или два.