
Времето ще остане облачно и с валежи, предимно от дъжд, по високите полета на Западна България – от сняг. Минималните температури утре ще бъдат между 1° и 8°, а максималните - с няколко градуса по-високи, от 3° до 11° . Ще остане ветровито с по-значителни количества валежи в югоизточните райони от страната. Привечер ще отслабват и постепенно ще спират.
Облачно, дъждовно и много ветровито ще бъде времето по Черноморието. Ще духа временно силен югоизточен вятър. Вълнението на морето ще остане около 3 - 4°. И в планините ще бъде облачно и с валежи, вече в повечето райони от сняг, под около 1000 метра - от дъжд.
Ветровито време с умерен и силен вятър с посока от юг-югоизток. Максимални температури в курортите - от минус 3° на Алеко до 4° в Банско.
Средиземноморският циклон, причина за проливните валежи у нас, ще определя дъждовното време на Балканите и утре. Ще вали и в много райони от Европа.
В четвъртък застудяването ще продължи, а превалявания ще все още има главно в Източна България. В петък и през почивните дни ще има променлива облачност, с превалявания в събота, в западната половина от страната. Минималните температури ще продължат да се понижават, но максималните отново ще тръгнат нагоре.