НОВИНИ


Над 300 бегачи стартираха в седмия Дунавски маратон „Prista RUN 2024“

0 2238 18.03.2024
Над 300 бегачи стартираха в седмия Дунавски маратон „Prista RUN 2024“

Над 300 участници се включиха в седмото издание на Дунавския маратон „Prista RUN 2024“, който се проведе в Лесопарк „Липник“. Организатори на проявата са Община Русе и Спортен клуб „Компас-крос“.


На старт-финалната права застанаха състезатели от 22 населени места в страната, както и гости от Румъния и Великобритания. Дистанциите, които преодоляха състезателите, бяха с дължини 8, 17 и 25 км.

 

Най-младите участници в бягането бяха първокласникът Михаил Вуцов и второкласничката Ивона Русева, които успешно преодоляха 8-километровата дистанция. На старт застанаха и доайените в леката атлетика на България - дългогодишният национален състезател и държавен шампион на маратонските дистанции Владимир Пановски и неговата съпруга, известната националка Румяна Пановска, които успешно пробягаха 25 километра.

 

.

 

Маршрутите на дългите 17 и 25 км дистанции бяха организирани освен по алеите на лесопарка, и по новата екопътека, водеща до хижите „Здравец” и „Минзухар”, където имаше и позиционирани подкрепителни пунктове.

 

Всички финиширали бяха отличени от организаторите със специално изработени медали и рекламни сувенири.


.

 

Призьорите бяха наградени от зам.-кмета на Община Русе Никола Лазаров и от ръководителя на Университетския спортен център на Русенския университет д-р Валери Йорданов.

 

Екипи на Общинска полиция, на специализираното общинско звено „ИООРС“, на полицейски служители от 2-ро РУ на ОД на МВР-Русе и на жандармерията подсигуриха отлична организация по охрана и обезопасяване на трасето, както и на паркирането на автомобилите.

 

Победители в отделните дистанции станаха:

 

8 км

 

Жени

 

1.       Аделина Павлова - СКЛА „Шумен”         

2.       Жанет Денева - СЛАК „Локомотив-Русе  

3.       Михаела Цвяткова - АК „Орловец 93” - Габрово         

 

Мъже

 

1.       Румен Стаматов - Ямбол        

2.       Даниел Ангелов   СЛАК „Дунав”-Русе

3.       Златко Каменаров - СК „Компас-крос”-Русе      

 

17 км

 

Жени

 

1.       Мая Русева СК „Черно море-Атлетик” - Варна

2.       Жанина Караиванова - „Тангра”-Варна

3.       Мевсин Махмудова - СК „Триатлон-Далян”-Русе        

 

Мъже

 

 

1.       Росен Тодоров - „Зелена стъпка”-Разград

2.       Деян Гинев - В. Търново

3.       Димитър Русев - СК „Компас-крос”-Русе 

 

25 км

 

Жени

 

 

1.       Евгения Стоянова - Русе

2.       Анна Христова – СК „Атлет”-Мездра       

3.       Грета Момчева - „Зелена стъпка”-Разград

 

Мъже

 

 

1.       Калин Василев - „Runs“ - В. Търново

2.       Михаил Минев - „Русе-тича” 

3.       Ивайло Крайнов - Бухово

 

Надпреварата беше осъществена с подкрепата на Русенския университет „Ангел Кънчев“ и русенски фирми.

 

 

 


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама