АРТ ДЖУНГЛА


"Матрицата" се завръща, за Киану Рийвс не е сигурно

0 2712 04.04.2024
Работи се по пета част на филма

Петият филм за Матрицата е на път, съобщиха от Warner Bros., а Дрю Годард от "Марсианецът" и "Хижата в гората" ще бъде сценарист и режисьор. Това ще бъде първата част на "Матрицата", в която Лана или Лили Уашовски няма да са на режисьорския стол, въпреки че Лана Уашовски ще бъде изпълнителен продуцент.


В днешното си съобщение WB не разкрива дали някой от ключовите актьори, като Киану Рийвс и Кери-Ан Мос, ще се завърне, нито пък разкрива подробности за сюжета.

 

"Дрю дойде в Warner Bros. с нова идея, за която всички вярваме, че ще бъде невероятен начин да продължим света на Матрицата, като едновременно почетем това, което Лана и Лили започнаха преди повече от 25 години, и предложим уникална перспектива, базирана на собствената му любов към поредицата и героите", се казва в изявлението на президента на Warner Bros.

 

"Целият екип на Warner Bros. Discovery е развълнуван от факта, че Дрю ще направи този нов филм за Матрицата, добавяйки своята визия към филмовия легенда", се посочва в съобщението.

 

"Няма да е хипербола, ако кажа, че филмите "Матрицата" промениха както киното, така и моя живот", добави Годард. "Изящното майсторство на Лана и Лили ме вдъхновява ежедневно и съм изключително благодарен за възможността да разказвам истории в създадения от тях свят.", сподели още творецът.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама