НОВИНИ

Първата ни ракета в женския тенис Виктория Томова отива на четвъртфинал в Германия

0 2846 25.06.2024
Първата ни ракета в женския тенис Виктория Томова БГНЕС

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова се класира на четвъртфинал на WTA 500 турнира на трева в Бад Хомбург, Германия.

Тръгналата от квалификациите нашенка надви 26-ата в световната ранглиста чехкиня Линда Носкова с 6:4, 6:2 за 68 минути игри и така регистрира една от най-значителните победи в кариерата си.

Томова стартира успешно мача и проби за 2:1. В шестия гейм чехкинята имаше две точки за рибрейк, но 29-годишната софиянка ги отрази и взе подаването си. При 5:4 тя сервираше за сета и го затвори при първата си възможност. Частта продължи 37 минути.

Виктория продължи да диктува играта и в следващия сет. Тя поведе набързо с 4:0. В шестия гейм отново отрази два брейкбола на Носкова. При 5:2 Томова сервираше за победата. Тя стигна до мачбол, но не успя, както и при втория, но при третия шанс не сбърка.

Българката направи три пробива в мача и отрази и четирите възможности на чехкинята. Тя направи и четири аса в двубоя.

За успеха Томова заслужи 133 точки за ранглистата, където е на рекордното за нея 58-о място и в понеделник с началото на Уимбълдън ще запише ново върхово класиране.