НОВИНИ

Сестри Стоеви завоюваха титла от турнир в Нидерландия

1 2172 27.10.2024
Сестри Стоеви

Стефани Стоева и Габриела Стоева завоюваха титла на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия). Българките победиха на финала британките Клоуи Бърч и Естел Ван Льовен с 21:15, 21:18 за 43 минути.

Стоеви, които са пети от Олимпийските игри в Париж 2024, водеха през целия първи гейм, в чийто край направиха серия от 5:0. Втората част премина по-равностойно, но нашите момичета взеха аванс от 20:15 и без проблеми затвориха мача. Така България завършва надпреварата с две отличия, след като Стефани Стоева спечели бронз на единично.

Треньор на сестрите е най-титулуваната българска състезателка в този спорт Петя Неделчева-Хранова. В турнира участваха още четири българики - Калояна Налбантова, Христомира Поповска, Михаела Чепишева и Цветина Попиванова, които достигнаха до четвъртфиналите.