Доналд Тръмп номинира поредния милиардер за министър в бъдещото си правителство. Следващият президент на САЩ посочи за поста министър на търговията Хауърд Лутник, който ръководи голямата компания за финансови услуги Cantor Fitzgerald. Лутник е на 63 г., роден в еврейско семейство в щата Ню Йорк и работи на Уолстрийт повече от 30 години. Станал е ръководител на Cantor Fitzgerald едва на 29 години. Неговият имуществен капитал се оценява на $1.5 милиарда.
През 2001 г. той загуби брат си и най-добрия си приятел, които бяха сред 658 служители на компанията, загинали при терористичния акт на 11 септември - офисът на Cantor Fitzgerald се намираше в "кулите-близнаци". Лутник оцелял, защото закъснявал за работа, тъй като отвеждал сина си в детската градина.След това Cantor Fitzgerald дари $180 милиона на семействата на загиналите при терористичния акт на 11 септември, още $100 милиона Лутник дарява на жертви на тероризма и бедствия по целия свят.
За министър на образованието Тръмп назначи бившата шефка на световната федерация по кеч - Линда Макмеън, която в предишната му администрация отговаряше за малкия бизнес. Финансовото състояние на Линда Макмеън е впечатляващо. Към 2024 г. нейното нетно богатство се оценява на между 2 и 3,2 милиарда долара. По-голямата част от богатството й идва от участието й в развитието на World Wrestling Entertainment (WWE) заедно със съпруга й, Винс Макмеън. Семейството притежава акции на стойност милиарди в обединението TKO, което обединява WWE и UFC. Освен това, двойката има значителни инвестиции в недвижими имоти, фондове и други активи
Няколко дни преди това Тръмп назначи милиардерът Дъг Бъргъм за вътрешен министър. Бъргъм е сред най-богатите политици в Съединените щати и има оценено нетно състояние от поне 1,1 милиарда долара. Неговата история започва, като ипотекира наследена земеделска земя през 1983 г., за да инвестира в софтуер на "Грейт Плейнс" във Фарго. През 1984 поема компанията, а през 2001 г. я продава за над 1 млрд на "Майкрософт".
Той е бил председател на борда на директорите на австралийската софтуерна компания "Атлас", основател е на "Килборн Груп", компания за развитие на недвижими имоти, базирана във Фарго, и също така е съосновател на "Артър Венчърс", софтуерна група за рисков капитал.
Милиардер е и следващият министър на енергетиката - шефът на компания "Либърти Енерджи" Крис Райт. През 1992 г. Райт основава Pinnacle Technologies, компания, занимаваща се с комерсиално производство на шистов газ. Той е главен изпълнителен директор на Pinnacle Technologies до 2006 г. Освен това Райт е бил председател на Stroud Energy, друга компания за производство на шистов газ, преди да я продаде същата година.
През 2011 г. Райт създава Liberty Energy. Към февруари 2023 г. компанията е оценена на 2,8 милиарда долара, според "Уолстрийт джърнъл".
Двамата ръководители на новия департамент за ефективност на правителството - Елон Мъск и Вивек Рамасвами също са милиардери. Мъск е най-богатият човек на света, а Вивек натрупва парите си във фарма бизнеса. Първоначално работи като инвестиционен партньор в хедж фонд преди да създаде Roivant Sciences и инвестиционна компания Strive Asset Management. Roivant купува патенти от по-големи фармацевтични компании за лекарства, които все още не са успешно развити, и след това ги извежда на пазара.