НОВИНИ


С табела Шенген - Атанас Илков се завърна от Брюксел

1 2640 13.12.2024
С табела Шенген - Атанас Илков се завърна от Брюксел
личен архив

Снощи вътрешният министър Атанас Илков се завърна от Брюксел, където беше обявено официално пълноправното членство на България в Шенгенското пространство. На летището Илков слезе с табела, на която пишеше „Шенген”.


Съветът по правосъдие и вътрешен ред реши проверките по сухопътните граници на България и Румъния да отпаднат от 1 януари догодина. По-рано тази година отпаднаха проверките по въздушните и морските шенгенски граници.





От ЕК заявиха, че това не само укрепва Шенгенското пространство, но и допълнително ще укрепи вътрешния пазар, ще увеличи пътуванията, търговията и туризма. Тази сутрин вътрешният министър ще даде и брифинг с повече подробности за присъединяването ни към Шенгенското пространство.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама