НОВИНИ


Кремъл: Путин е готов да разговаря със Зеленски, ако е необходимо

9 2335 18.02.2025
Кремъл: Путин е готов да разговаря със Зеленски, ако е необходимо
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков БГНЕС

Владимир Путин е готов да разговаря с президента на Украйна Володимир Зеленски, "ако е необходимо".


Това посочи пред журналисти говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от Би Би Си.

 

Позицията на Кремъл идва на фона на започналите в столицата на Саудитска Арабия преговори между външните министри на Съединените щати и Русия - първите между Вашингтон и Москва след три години на почти пълно замразяване на отношенията заради войната в Украйна.

 

Песков поясни, че "правната основа на споразуменията се нуждае от обсъждане, като се има предвид, че легитимността на Зеленски може да бъде поставена под въпрос".



Руският държавен глава многократно е поставял под въпрос легитимността на Володимир Зеленски, чийто президентски мандат изтече миналия май. Украински официални лица споделят, че продължаващата инвазия на Русия и военното положение в Украйна правят практически невъзможно провеждането на президентски избори в страната.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама