НОВИНИ


Обрат: Пълното Швейцарско правило за пенсиите влиза в Бюджет 2025

22 5457 19.02.2025
Обрат: Пълното Швейцарско правило за пенсиите влиза в Бюджет 2025
БГНЕС

Съветът за съвместно управление (ССУ) излезе с решение, че бюджетът, който ще бъде внесен окончателно от Министерски съвет в Народното събрание ще бъде с увеличаване на пенсиите от 1 юли 2025 г. при прилагане на пълното Швейцарско правило за всички пенсионери. 


Бюджетът ще запази целта от 3% дефицит. Еврозоната продължава да бъде наш основен приоритет, обяви на брифинг в парламента Деница Сачева от ГЕРБ-СДС.

 

Сачева мотивира решението на ССУ относно пенсиите с фалшивата информация, която създава напрежение. 

 

Очевидно сложността на ситуацията не се осъзнава достатъчно добре от опозицията, коментира Сачева, след като по-рано днес Асен Василев нарече представения късно снощи бюджет като скандален. 

Ние искаме да покажем нашата социална и обществена отговорност и отговорност към общите пари на държавата, заяви Деница Сачева. Тя увери, че коалицията е единната и бюджетът ще получи подкрепата на всички участници в коалицията - БСП-Обединена левица, "Има такъв народ" и депутатите на ДПС около Ахмед Доган.





Социалният гарант е БСП-Обединена левица, заяви от своя страна Драгомир Стойнев.

 

Станислав Балабанов от ИТН посочи, че бюджетът е противоотрова за отворната финансова политика на Асен Василев.

 

Джевдет Чакъров добави, че ДПС-ДПС споделят мотивите и съображенията на участниците в коалицията и пенсионерите трябва да бъдат подкрепени. 


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама