НОВИНИ


Проф. Тагарев: Спирането на войната срещу Украйна ще даде възможност на Русия да възстанови загуби

4 2169 25.02.2025
Проф. Тагарев: Спирането на войната срещу Украйна ще даде възможност на Русия да възстанови загуби
Проф. Тодор Тагарев БГНЕС

"Спирането на войната срещу Украйна е в интерес на Русия. Москва е окупирала до момента територия колкото цяла България". 


Това коментира в предаването “Кой говори” по Дарик бившият министър на отбраната Тодор Тагарев. По думите му повечето наблюдатели са обединени около тезата, че временно прекратяване на бойните действия е по-изгодно за Русия. 





“Това ще даде възможност на Русия да възстанови повече загуби в личен състав и на техника - да се подготви и да започне отново войната”, обясни експертът. 

 

Тагарев смята обаче, че това няма да се отрази положително по отношение на Украйна.


“Едно спиране на бойните действия при условия, които са абсолютно неясни не дава никакви гаранции за сигурността на Украйна и за продължаване на войната от страна на Русия. Ще има негативен ефект както спрямо населението, така и спрямо въоръжените сили на Украйна”, обясни експертът.

 

Според Тагарев Украйна няма да приеме споразумение за прекратяване на огъня без да има гаранции, че то ще бъде трайно.

 

“Такова споразумение към момента няма”, каза още той.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама