НОВИНИ


Важно за българите в Гърция: Вече не могат да работят без електронна карта

0 4891 25.02.2025
Важно за българите в Гърция: Вече не могат да работят без електронна карта
От 1 март - задължителна електронна карта

Гръцките власти призовават сезонните работници в туризма да използват електронна работна карта. Българите в Гърция имат право на безплатна почивка, ако подадат молба в туристическото министерство.


От 1 март се въвежда задължително електронна карта за всички, работещи в туризма и в заведенията за обществено хранене. С нея служителите ще отбелязват началото и края на работния ден, както и извънредния труд. На базата на информацията от електронната карта ще се плащат заплати и обезщетения.


Властите призовават всички сезонни работници, повечето от които са чужденци, да не работят без да изискват от работодателя електронна карта за заетост. Ако при проверка се установи, че се работи без договор и карта, глобата за служителите е 10 500 евро.


Започна подаването на молби за безплатни ваучери за почивка на работещите и пенсионерите в Гърция. Право на безплатна почивка имат и чужденците. Стойността на ваучерите е от 200 до 600 евро и зависи от периода, когато желае да почива получателят. Различни са сумите и броят на нощувките за активния туристически сезон и извън него.


Заявления за ваучерите могат да се подават до 10 март. Това е програмата "Туризъм за всички", чиято цел е да осигури възможности за отдих на хора с ниски доходи.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама