НОВИНИ


По разпореждане на премиера Желязков: Самолетът „Спартан“ отпътува за Северна Македония

5 2278 16.03.2025
По разпореждане на премиера Желязков: Самолетът „Спартан“ отпътува за Северна Македония
Правителствена пресслужба

По разпореждане на министър-председателя Росен Желязков самолетът „Спартан“ на българските военновъздушни сили отпътува за Република Северна Македония, съобщиха от Министерски съвет.


Машината ще транспортира от Скопие към български болнични заведения петима тежко пострадали при пожара в увеселително заведение в град Кочани.

 

В самолета пътуват български медицински екипи, съставени от лекари-реаниматори и специалисти по изгаряния.

 

Пострадалите ще бъдат настанения в специализираните отделения за изгаряния в лечебни заведения в София и Варна.



Освен това клиничната база в болничните заведения в София, Варна и Благоевград спешно е приведена в готовност за прием на пострадали при нужда. Българските болници имат готовност да приемат още пострадали след координация с властите на Република Северна Македония.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама