НОВИНИ


Вот номер две: ДПС-ДПС сменя курса, Василев размахва пръст от трибуната, а ПП-ДБ броят до 60

3 2581 16.04.2025
Вот номер две: ДПС-ДПС сменя курса, Василев размахва пръст от трибуната, а ПП-ДБ броят до 60
БГНЕС

Пет часа и половина. Толкова продължиха дебатите по втория вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков. Гласуването е насрочено за утре – сряда, в 14:30 ч. Вотът бе внесен от ПГ на "Морал, единство, чест" (МЕЧ) и е насочен срещу управлението по темата „Корупция“. Предишният, поискан от „Възраждане“, беше на тема външна политика, но не мина.


Важният акцент този път – ДПС - ДПС ще подкрепи вота, това бе потвърдено от Рамадан Аталай.

 

ДПС – Ново начало обаче няма да гласуват в подкрепа на вота. Очаква се вотът да не събере нужната подкрепа, както и първият.

 

ПП-ДБ остават в изчакване. Кирил Петков обяви от трибуната, че ще инициират трети вот на недоверие – след около 60 дни, когато (по техни думи) България вече ще има ясна дата за членство в Еврозоната. „Не играем тактически игри“, увери Петков. По думите му, борбата с корупцията не е изоставена, просто се движи паралелно с европейския курс.

 

Това изказване предизвика рязка реакция от Радостин Василев:

 

"Г-н Петков, не ви разбирам. Ако искаме да сме сърцето на Европа, не трябва ли първо да се преборим с рака на корупцията?"


Още искри запукаха в залата, когато Василев – по време на представянето на мотивите – бе прекъснат от председателя на НС Наталия Киселова. Поводът: надхвърлил позволените 10 минути.

 

„Ако ме прекъснете, ще сте позор за парламента“, заяви лидерът на МЕЧ, а след почивката – иронично – той самият пое председателстването на заседанието.

 

„Ако не ме бяхте прекъснали, щях да говоря и за Петьо Еврото. Спазвате принципа да сте позорна!“, добави Василев.

 

ФрогНюз


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама