
Бившият вътрешен министър Емануил Йорданов коментира, че познанията на вътрешния министър Даниел Митов за вътрешното министерство е колкото да е гледал полицейски сериали като „Комисар Рекс”. Йорданов обясни, че Митов прави неверни изказвания по разследвания, които са в ход. Посочи случая с починалия Явор Георгиев във Варна.
„Бойко Борисов е човек с опит, ако иска да използва Даниел Митов и в бъдеще, трябва да прояви разум и да го изведе от МВР. Иначе най-късно до година сам ще трябва да го смени. Казвал съм и друг път - министерският кабинет в МВР е най-бързият път за излизане от политиката”, коментира Емануил Йорданов.
Той коментира също, че твърденията на МВР, че издирваният Васил Михайлов, известен като прокурорския син от Перник, със сигурност не е напуснал страната, са твърде самонадеяни.
Йорданов обаче коментира, че беглецът най-вероятно сам ще помогне на полицията да го открие с поведението си. С тази 4-годишна присъда той трябва да се укрива 15 години, за да избегне правосъдието, нека опита, допълни бившият министър по Нова телевизия.
По отношение на тройната съдебномедицинска експертиза, изготвена по досъдебното производство на прокуратурата във Варна по случая с Явор Георгиев, той коментира: „Такъв беше резултатът и от първата експертиза, която беше огласена. Още тогава се опитах да направя така, че хората, които най-много скачат срещу полицаите, да бъдат малко по-умерени. Защото беше абсолютно ясно, че към онзи момент ние нямаме изяснена фактическа обстановка. И сега се вижда, че двамата полицаи не са виновни за смъртта на този човек”.