НОВИНИ


Нетаняху: Постигнахме историческа победа, която ще остане за поколенията

1 2145 25.06.2025
Нетаняху: Постигнахме историческа победа, която ще остане за поколенията
Израелският министър-председател Бенямин Нетаняху БГНЕС

Израелският министър-председател Бенямин Нетаняху снощи обяви, че страната му е постигнала историческа победа, която ще остане за поколенията, но добави, че той също така трябва да завърши кампанията си срещу оста на Иран, да победи Хамас и да осигури връщането на всички заложници от Газа, предадоха световните агенции.


Във видеоизявление, публикувано от канцеларията на премиера, Нетаняху каза още, че Израел никога не е имал по-добър приятел в Белия дом от президента Доналд Тръмп.

 

„Благодаря на моя приятел Тръмп и на Съединените щати за тяхната роля в защитата на Израел, както и в премахването на иранската ядрена заплаха. Участието на САЩ в кампанията, не само в организационен, но и в офанзивен план, е историческо събитие, което не се е случвало никога досега. Това е плодотворно дипломатическо усилие, което ръководех заедно с министър Дермер, с президента Тръмп и неговия екип. И трябва да ви кажа: Израел никога не е имал по-голям приятел в Белия дом от Доналд Тръмп и аз му благодаря много за съвместните ни усилия”, отбеляза той.



„Постигнахме историческа победа, която ще остане за поколенията. Премахнахме две непосредствени екзистенциални заплахи - заплахата от унищожение с ядрени бомби и заплахата от унищожение с 20 000 балистични ракети“, категоричен бе Нетаняху.

 

„Ние замразихме ядрения проект на Иран и ако някой се опита да възроди този проект, ще действаме със същата решителност и сила, за да попречим на всички такава опити“, подчерта израелският лидер.

 

Той настоя, че Иран няма да има ядрено оръжие.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама