НОВИНИ


След дъжд качулка: Акция за книжки със съмнителен произход

5 1674 15.08.2025
След дъжд качулка: Акция за книжки със съмнителен произход
БГНЕС

Предстои и щателна проверка на автошколи.


Директорът на СДВР е разпоредил на територията на цяла София да бъде извършена специализирана полицейска операция. Целта е да се установят максимален брой водачи, които притежават шофьорска книжка със съмнителен произход. Това съобщи пред медии комисар Станислава Тодорова, зам.-началник на Трето районно към СДВР.

 

Комисар Тодорова посочи, че след приключване на операцията ще бъде направена и щателна проверка на всички автошколи. Министерство на транспорта и съобщенията ще трябва да направи проверка за евентуални злоупотреби при удостоверенията, които се издават оттам и се подават в КАТ за издаване на шофьорска книжка.

 

Това се случва в ден, в който новините за тежки и груби нарушения по пътищата са в пикова точка. А от години в малките часове на „Околовръстния път" в София и булеварди като „Черни връх" и „България" фучат автомобили с превишена скорост всяка нощ.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама