
Община Севлиево и селата в региона преминават на по-строг воден режим заради сериозно намаления дебит на водоизточниците, месец след първоначалното въвеждане на ограничения.
В града вода няма да се подава четири дни в седмицата, от 8 до 17 часа. Освен това от 23 до 6 часа налягането във водопроводната мрежа ще бъде намалено, което ще затрудни достъпа до вода за високите етажи на сградите.
В девет от селата, захранвани от западния водопроводен клон, водата вече се подава само два дни в седмицата. Най-тежък режим се прилага в Богатово, Търхово, Ловнидол, Крушево, Идилево и Добромирка, където водата отсъства шест дни и жителите са принудени да използват водоноски.
В София седем квартала ще останат без вода днес от 10 до 16 часа поради отстраняване на скрит теч в района на кв. „Факултета“ по Околовръстното шосе.
Без водоподаване ще останат трета, четвърта и пета част на квартал „Люлин“, кв. „Филиповци“, части от „Суходол“, както и първа и втора част на „Овча Купел“.