НОВИНИ


Отново без кворум в Народното събрание

0 1695 03.10.2025
Отново без кворум в Народното събрание
БГНЕС

В залата се регистрираха 120 народни представители.


Малко след 9 часа сутринта стана ясно, че този петък няма кворум в Народното събрание. Председателстващият Драгомир Стойнев от БСП обяви 15-минути толеранс за депутатите да се явят в пленарна зала.

 

В 9:03 ч. пленарното заседание беше открито. Стойнев предложи промяна в дневния ред на парламента – да влезе като точка втора второто гласуване на законопроекта за изменение на Закона за НСО, а парламентарният контрол да се проведе преди това.

 

В обратно предложение Петър Петров от „Възраждане“ предложи законопроектът за промени в НСО да не бъде гледан, тъй като не са налице извънредни обстоятелства.

 

Веднага след това Александър Рашев от ИТН поиска процедура и нова проверка на кворума, заради която не се гласува предложението на Петров и съответно стана ясно, че кворум няма.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама