
Руски хакери откраднаха и публикуваха в социалните мрежи вътрешни документи, свързани с осем британски военни бази, включително персоналните данни на сътрудниците и служебни инструкции по кибербезопасност, съобщиха британските медии.
От министерството на отбраната на Великобритания потвърдиха за инцидента и казаха, че провеждат разследване.
Според медиите зад атаката стои хакерската групировка Lynx, която е пробила системата на подизпълнител на министерството - компанията Dodd Group, която се занимава със строителство и техническо обслужване на военни обекти.
Сред откраднатите материали има и документи на друг подизпълнител - Kier.
Хакерите поискали откуп преди да започнат да публикуват материалите.
Засега не е ясно дали откупът е отказан.
Сред публикуваните документи са схеми на базите на Кралските военно-въздушни сили, където се съхраняват ядрени боеприпаси и се дислоцират американските изтребители F-35, данни за главната база за дронове, свръхсекретна радиолокационна станция, както и информация за вонно-морските обекти и авиобазата в южна Великобритания.