
Гняв и скръб пред СДВР. Роднини и близки на 15-годишното момче, което беше намушкано в столичен мол и по-късно почина в „Пирогов“, се събраха тази вечер пред сградата на Столичната дирекция на вътрешните работи.
Със сълзи и гневни викове хората скандираха „Убийци!“ и настояваха за доживотна присъда за извършителя.
Трагедията се разигра вчера малко преди 20:00 часа. Пострадалият ученик от 10. клас, спортист без криминални прояви, беше приет в „Пирогов“ в критично състояние, но лекарите не успяха да го спасят. Смъртта му беше потвърдена около 22:00 часа.
Извършителят е друго 15-годишно момче с криминални прояви, което беше задържано по-късно. По данни на полицията двамата тийнейджъри се познавали и имали стара вражда.
Според записите от охранителните камери сблъсъкът между тях продължил по-малко от пет секунди – кратка размяна на думи, последвана от фатален удар с нож.
Близки на жертвата вече предупредиха, че ако няма справедлива присъда, ще търсят „око за око, зъб за зъб“.