НОВИНИ


Приеха на първо четене промени в Закона за защита на потребителите

1 2173 31.10.2025
Приеха на първо четене промени в Закона за защита на потребителите
БГНЕС

С приетите промени се определя Комисията за защита на потребителите да бъде национално звено за контакт в европейската система за бързо предупреждение за обмен на информация за опасни продукти.


Парламентът прие на първо четене промените в Закона за защита на потребителите, с които се регламентира предявяването на колективни искове.

 

Определят се и санкциите за пускане на пазара на продукт, който не е придружен от указания и информация на български език.

 

Глобата ще бъде до 1500 лв. за еднолични търговци и до 5000 лв. за юридически лица.

 

Глоби до 30 000 лв. ще има, ако не е изпълнено разпореждане или задължително предписание за предприемане на мерки за осигуряване на безопасност на продуктите.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама