ИНТЕРВЮ


„Мисля, че ще ми простят“: Лукашенко се обърна към украинците

0 1531 07.11.2025
„Мисля, че ще ми простят“: Лукашенко се обърна към украинците
Александър Лукашенко

Беларуският диктатор Александър Лукашенко иска украинците да дойдат и да работят в Беларус. Той обаче се оплака, че самите беларуси напускат страната.


Според БелТА , самопровъзгласилият се „президент“ на Беларус е посетил град Мозир в Гомелска област, близо до украинската граница, където тържествено е открил нов мост през река Припят. По време на разговор с местни жители той е заявил, че първоначално не е искал да ходи там.


„Мисля, че предвид войната в Украйна, ние някак си празнуваме тук, а и президентът идва... Но мисля, че украинците ще ми простят. В края на краищата, ние свързваме бреговете, включително и за тях“, каза той.


„Отворено е. Заповядайте, украинци. Ще се радваме да ви посрещнем. За нас украинците са благословия. Те са много трудолюбиви хора, които ни разбират и говорят нашия език. Имаме много бизнеси. Има места за работа“, каза Лукашенко.


В същото време диктаторът спомена мимоходом, че самите беларуси бягат от страната.


„10-12 хиляди души се преместиха в Полша. Въпреки че казват, че са напуснали милион. Няма значение колко са“, каза той.


Диктаторът преди това се похвали с блатата на Беларус и заяви, че Европа трябва да плаща за възможността да диша въздух от беларуските блата.


Лукашенко наскоро заплаши да изстреля ядрена ракета срещу съседни страни, „ако нещата се влошат“.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама
Ads / Реклама