НОВИНИ


Трагедия в Тайланд: Кран уби 19 души във влак, 80 са ранени

1 858 14.01.2026
Трагедия в Тайланд: Кран уби 19 души  във влак, 80 са ранени
БГНЕС

Строителен кран се срути върху пътнически влак в Тайланд. При инцидента са загинали 19 души, а около 80 са ранени, съобщи Reuters. Той се е случил тази сутрин в област Сикио, провинция Накхон Ратчасима, на около 230 км североизточно от Банкок. Влакът е пътувал от столицата към провинция Убон Ратчатани.


Местната полиция съобщава, че все още има тела, които не са извадени от вагоните, тъй като кранът е започнал да се движи. Министърът на транспорта Фифат Ратчакитпракарн уточнява, че във влака е имало 195 пътници.

 

Кранът е работел по изграждането на високоскоростна железопътна линия, когато се е срутил върху. Падането му е довело до дерайлиране на влака и краткотрайно запалване на някои вагони.

 

Проектът за надземната високоскоростна железопътна линия, която се изгражда над съществуващата железопътна мрежа, е част от няколко подобни високотехнологични инициативи в Тайланд.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама