Министърът на външните работи Андрей Сибига призова света да засили натиска върху Русия след руската атака срещу родилен дом в Запорожие.
Сибига съобщи, че на 1 февруари руски дронове са ударили родилен дом в Запорожие, като ранява три жени.
„Путин продължава да води война срещу цивилното население, въпреки усилията за мир. Само сила може да го принуди да спре агресията и терора си. Не трябва да има прекъсване на натиска върху Москва и подкрепата за Украйна“, призова външният министър.
Запорожката областна държавна администрация вече обяви по-голям брой жертви , като уточни, че две от тях са жени, дошли на лекарски преглед. Няколко часа по-късно друг руски дрон удари Запорожие, ранявайки две жени и едно дете.
Миналата седмица Андрей Сибига в интервю за EuroPravda увери, че наказването на Русия и Путин за войната не може да бъде предмет на компромис в преговорите.