НОВИНИ


Вучич и Ердоган обсъдиха стратегическото партньорство между Сърбия и Турция

0 1051 12.02.2026
Вучич и Ердоган обсъдиха стратегическото партньорство между Сърбия и Турция
БГНЕС

Сръбският президент Александър Вучич се срещна с турския си колега Реджеп Тайип Ердоган в Президентския дворец в Анкара, съобщи сръбският правителствен официоз „Политика“.


„Нашите страни развиха политически отношения, интензивен икономически обмен и силен инвестиционен цикъл, особено в областите на инфраструктурата, енергетиката, земеделието и туризма“, написа Вучич в Instagram.

 

Вучич твърди, че очаква търговският обмен да бъде допълнително подобрен и да се отвори пространство за нови инвестиции от турски компании в Сърбия, както и да се насърчи по-голямо присъствие на сръбски бизнесмени на турския пазар.

 

„Ще обърнем специално внимание и на регионалната стабилност, запазването на мира в Западните Балкани и координацията в международните форуми, в светлината на настоящите геополитически предизвикателства.“

 

Сръбският президент подчерта, че е от съществено значение за страната му да изгражда отношения с важни регионални и глобални фактори на принципите на взаимно уважение и конкретни ползи за нашите граждани.

 

„Вярвам, че днешните разговори ще дадат допълнителен импулс на стратегическото партньорство с Турция, както и ще допринесат за позиционирането на Сърбия като надежден и отговорен партньор в региона и извън него.“

 

 
 
 
 
 
Вижте тази публикация в Instagram.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация, споделена от Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама