НОВИНИ


Двама от най-висшите ирански военни са убити при днешните удари. Хаменей ранен?

0 1011 28.02.2026
Двама от най-висшите ирански военни са убити при днешните удари. Хаменей ранен?
БГНЕС

Иранските министър на отбраната Азиз Насирзаде и командващият елитния Корпус на гвардейците на Ислямската революция Мохамад Пакпур са били убити днес при израелски удари, съобщи Reuters. Министърът на външните работи на Иран Абас Арагчи посочва, че страната може да е загубила „един или двама командири“, но почти всички високопоставени представители остават живи и в безопасност.


По-рано израелската армия обяви, че е насочила удари срещу представители на иранското ръководство, бомбардирайки няколко обекта в Техеран при координираната с САЩ атака тази сутрин. Сред мишените са били върховният лидер аятолах Али Хаменей и президентът Масуд Пезешкиан, съобщи израелски представител пред информационната агенция, без да дава повече подробности.

 

Ирански медии съобщиха, че и Хаменей, и Пезешкиан са били отведени на сигурно място и са в безопасност. От Израел обаче идва друга информация. Пред изданието Walla официални представители казват, че по предварителна оценка Хаменей е бил ранен при удара. Според тях той е отрязан от всякакви контакти и към момента няма яснота относно състоянието му.

 

Най-малко 57 жертви след ракетен удар по девическо училище

 

Междувременно стана ясно, че най-малко 57 души са загинали при ракетен удар по девическо училище в южната част на Иран. Преди това иранската агенция Тасним информира за пет убити ученички, но впоследствие броят на жертвите беше актуализиран.

 

Това са първите официално потвърдени жертви в Иран след началото на съвместната операция на Израел и САЩ.

 

Държавната агенция ИРНА уточнява, че атаката е извършена в град Минаб, където се намира база на Корпуса на гвардейците на Ислямската революция.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама