НОВИНИ


Ракета удари жилищна сграда в Израел: 9 загинали и десетки ранени

0 1062 01.03.2026
Ракета удари жилищна сграда в Израел: 9 загинали и десетки ранени

Трагедия разтърси израелския град Бейт Шемеш, след като ракетен удар порази жилищен район. По данни на Times of Israel, жертвите са девет, а ранените – най-малко 28 души. Сред пострадалите е и 4-годишно момче.


Спешният медицински център „Терем“ в града прие четири жени с различни наранявания. Сред тях са майка на 52 години и нейната 18-годишна дъщеря. Пострадала е и 75-годишна жена, която е получила травми при опит да достигне прикритие.

 

Пораженията в района са огромни. Ракетата е сринала местна синагога и е нанесла значителни щети на обществено бомбоубежище и околните домове.

 

Междувременно Министерството на отбраната съобщи за безпрецедентна въздушна атака над региона. В ОАЕ бяха унищожени 152 балистични ракети и прехванати две крилати ракети. Общо 541 ирански дрона са били засечени в небето, като 506 от тях са успешно неутрализирани.

 

Напрежението достигна критична точка, след като вчера стана ясно, че върховният лидер на Иран Али Хаменей е убит при масирана атака на САЩ и Израел. Информацията беше потвърдена от американския президент Доналд Тръмп в социалните мрежи и коментирана от израелския премиер Бенямин Нетаняху.

 

Израелската офанзива срещу Иран започна в събота сутринта със серия от взривове в столицата Техеран. Няколко часа по-късно последва ответен удар. Иранската революционна гвардия атакува американски бази в Кувейт, ОАЕ, Катар и Бахрейн. Израелската армия остава в пълна бойна готовност, след като засича нови залпове от ракети, изстреляни директно от иранска територия.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама