Още 180 българи се прибраха от Дубай тази нощ с полет на националния превозвач. Организацията беше на два туроператора. Самолетът е минал през египетския град Хургада, за да презареди с гориво. Полетът от Дубай е продължил около 7 часа, съобщи БНТ.
Вчера пък Външно министерство информира, че усилията се съсредоточават върху евакуирането на нашите сънародници от Кувейт, Катар и Бахрейн. В действие е план по извеждането им в три лъча през сухопътната граница със Саудитска Арабия и събирането в Рияд. Тече организацията и по осъществяването на специален полет от саудитската столица за прибирането им на родна земя.
"Извеждането на български граждани от региона на Близкия изток и Иран продължава да се осъществява поетапно и в рамките на възможностите, които позволяват условията в съответните държави", уточниха още министерството.