НОВИНИ


Хотелиери искат помощ от държавата след отказа на хиляди туристи

5 2472 09.03.2026
Хотелиери искат помощ от държавата след отказа на хиляди туристи

Хотелиери настояват държавата да предприеме спешни мерки за привличане на туристи след масовите откази на почивки в България от гости от Близкия изток заради военния конфликт в региона.


Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация е изпратила писмо до служебния министър на туризма Ирена Георгиева, в което се посочва, че отказаните до момента резервации от израелски туристи за Банско и Северното Черноморие достигат над 70 хиляди.

 

Ако секторът не получи подкрепа за компенсиране на тези загуби, хотелиерите ще бъдат принудени да съкратят част от персонала си, предупреждават от браншовата организация.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама