ПОЛИТИКА


Две парламентарни комисии започнаха работа, първото заседание на МС ще е още днес

0 3022 08.05.2026
Две парламентарни комисии започнаха работа, първото заседание на МС ще е още днес
БГНЕС

Народното събрание без дебати и с пълно единодушие – 210 гласа „за“ – създаде две временни парламентарни комисии, които ще функционират до формирането на постоянните комисии. Това са комисията по бюджет и финанси и комисията по правни въпроси.
За председател на временната комисия по бюджет и финанси беше избран Константин Проданов от Прогресивна България.


В комисията влизат още представители на всички парламентарни сили, сред които Теменужка Петкова, Делян Добрев, Владислав Горанов и Красимир Вълчев от ГЕРБ-СДС, Асен Василев и Венко Сабрутев от Продължаваме промяната, както и Айтен Сабри и Атидже Вели от ДПС, Мартин Димитров и Владимир Панев от Демократична България и Цончо Ганев от Възраждане

 

Временната комисия по правни въпроси ще бъде ръководена от Янка Тянкова, също от Прогресивна България. Сред членовете ѝ са Рая Назарян, Христо Терзийски и Красимир Терзиев от ГЕРБ-СДС, Надежда Йорданова и Любен Иванов от Демократична България, както и представители на останалите парламентарни групи.

 

Създаването на двете комисии е първата организационна стъпка на новия парламент преди сформирането на редовните ресорни структури.

 

Междувременно стана ясно, че първото заседание на правителството ще е още днес.


Препоръчай Сподели
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Ads / Реклама