Светлините на прожектора трябва да бъдат насочени към човека, носещ отговорността за всичко – министър-председателя Бойко Борисов. Много хора доскоро го оприличаваха на Кръстника, но сега той ми прилича на Любимец 13.
Това заяви депутатът от ПГ на Коалиция за България Петър Курумбашев от трибуната на парламента.
Курумбашев попита кой носи персоналната отговорност за Румяна Желева , оприличена от него на "богатството ни във външната политика” или за здравния министър, който пие по 8 литра мляко на ден – Анна-Мария Борисова. Имаме министър-председател, който бяга от отговорност. Държавата наистина се управлява от предприятието „Дупки пробиваме всякакви”, каза Курумбашев.
Депутатът от ПГ на ГЕРБ Лъчезар Иванов го реплика с думите, че разбира артистичните му наклонности и че добре познава кинопроизводството. Премиерът има най-висок рейтинг в държавата от 2001 г. Дали той е Любимец 13? Може би за българския народ - да, той е любимец, без да има митология, без свръхестествени качества, каза Иванов. Според него в пленарна зала днес се води предизборна агитация и вот за правителството на Бойко Борисов. Днес виждаме малък модел на предизборна кампания. Едното лице на нашата опозиция, саркастична и говореща като крайна инстанция, а от другата страна виждаме хора, които с подмолни средства, се опитват да разколебаят доверието в новия транспортен министър, каза Иванов.
Той заяви, че е право на министър-председателя да оптимизира работата на Министерски съвет. Може би страхът от това, че оптимизацията на кабинета ще доведе до по-добри резултати и че ПП ГЕРБ ще се представи много убедително на предстоящите избори, предизвика тези страсти в парламента днес. Когато се правеха промените в кабинета на Иван Костов, никой не даваше обяснения. Същото беше и при управлението на Сергей Станишев, добави Иванов. Според него никой досега не се е заемал да затвори най-голямата рана в ресора транспорт – БДЖ. Желанието на премиера да повтори мандата си е огромно, независимо, че от ляво и от дясно се опитват да ни спъват и препъват, каза още Лъчезар Иванов.