В американското посолство в сръбската столица откриха овъглено тяло, вероятно на сръбски демонстрант. Европейската и американска дипломация скръцна със зъби на Белград за безредиците.
Над 90 души бяха ранени при масовите безредици, избухнали в сръбската столица след проведения голям митинг срещу обявената от Косово независимост. Стотици младежи нападнаха посолства, между които и тези на Турция и САЩ, ресторанти на „Макдоналдс”, преобръщаха кофи за боклук, разграбиха магазини и банки, водиха истинска улична война с части на полицията и сръбската жандармерия. Няколко души дори се качиха на фасадата на американското посолство, където откачиха американското знаме от пилона, разкъсаха го и за кратко поставиха на негово място сръбския флаг. Най-малко трима са и пострадалите журналисти.
На извънредна пресконференция говорителят на държавния департамент Шон Маккормак потвърди, че в сградата на американското посолство в сръбската столица е открито овъглено тяло. Според последните съобщения, въпросното тяло най-вероятно е на демонстрант, който е успял да пробие в посолството. Маккормак заяви, че заместник-държавният секретар на САЩ Никълъс Бърнс е провел телефонен разговор със сръбския премиер Воислав Кощуница и с външния министър Вук Йеремич. Бърнс ги предупредил, че САЩ ще ги държат "лично отговорни" за сигурността и благосъстоянието на персонала на американското посолство в Белград. Самият сръбски външен министър Вук Йеремич осъди като вандализъм нападенията над дипломатически мисии.
Съветът за Сигурност на ООН остро осъди нападенията на чуждестранни посолства в сръбската столица. Генералният секретар на Съвета на Европа Тери Дейвис заяви, че е шокиран и натъжен от насилието, последвало вчерашните протести в Белград срещу обявената от Косово независимост.