НОВИНИ

Победихме Франция; Плевнелиев полудя от радост

35 7840 09.06.2012
Росен Плевнелиев

Българският национален отбор по волейбол постигна ценна победа във втория мач от олимпийската квалификация в София в зала „Арена Армеец”. Националите ни постигнаха 3:1 в мач с тима на Франция и почти се класираха за Олимпиадата в Лондон това лято.

Спечелихме първия, третия и четвъртия гейм: на 19, 23 и 25 точки,  загубихме само втория с 26:28.

Утре е последният мач на националите, които ще се изправят срещу отбора на Египет, който не е световна сила, но изненадите не са изключени.

Тази вечер в залата присъства и президентът Росен Плевнелиев, който насърчаваше националите, а накрая се прегръщаше наред със зрители и участници в мача от радост. Емоционалната му реакция смая част от зрителите, които бяха разцелувани от Плевнелиев.