НОВИНИ

Загубихме мач, който можехме да спечелим

24 6286 10.08.2012

Волейболистите ни паднаха от Русия след добър мач, който изиграха. Дребни, но съдбоносни грешки подариха финала на съперниците ни.

Отборът на Русия поведе на България с 2:1 гейма в полуфинала на олимпийския турнир по волейбол. Нашите започнаха много добре в първия гейм, но руснаците успяха да обърнат резултата и да спечелят първия гейм с 25:21. Във втория доминираха и бързо увеличиха разликата. Победата във втория гейм руснаците извоюваха леко с 25:15.

България обаче спечели третия гейм с 25:23.

Четвъртият започна равностойно, двата отбора се догонваха точка за точка. След това нашите дръпнаха, а когато поведохме с 8:5, дойде техническо прекъсване. След това поведоха руснаците. Стигна се отново до изравняване. В крайна сметка резултатът стана 25:23 в полза на Русия в мач, в който противникът ни най-малко не превъзхождаше тима на Н. Найденов.